Naravno, patent ne znači da će Huawei praviti ili da već ima ovu mašinu, ali ukoliko je tako, to znači da bi ova kompanija mogla da počne sa proizvodnjom svojih čipova u proizvodnom procesu koji je manji od 7 nm, prenosi Benchmark.rs.
Huawei je ovaj patent podnio sredinom novembra, a u njemu se nalaze dijelovi koji pokrivaju sve ključne komponente EUV skenera: 13,5 nm EUV generator svjetla, komplet ogledala, litografski sistem i tehnologije za upravljanje cijelim sistemom.
Sam EUV skener je kompleksna mašina koja se sastoji od brojnih modernih komponenata koje moraju da rade u savršenoj harmoniji da bi sve funkcionisalo kako treba. Međutim, EUV mašina je samo jedan dio, jer je potrebno obezbjediti odgovarajuće membrane za maske i druge komponente za proizvodnju visokog obima, prenosi Telegraf.
EUV skener je sam vrh tehnoloških dostignuća modernog doba i veliki broj kompanija se zdušno trudi da kreira takav, alat, ali je to jedino pošlo za rukom holandskoj kompaniji ASML nakon 10 godina razvoja i ozbiljnoj podršci od strane kompanija Intel, Samsung i TSMC.