Međutim, ako živite u Njemačkoj, zbog ovih aktivnosti mogli biste da imate problem sa komšijama. Njemački mediji objavili su pravila za korišćenje balkona, javlja magazin Fenix.
Roštiljanje
U načelu je dopušteno roštiljanje na balkonu. Međutim, ono može da bude zabranjeno ugovorom o najmu ili kućnim redom. U najgorem slučaju, svako ko se ne pridržava zabrane suočava se s mogućim raskidom ugovora o najmu. Roštiljanje je dozvoljeno do 22 sata.
Osim toga, u ugovoru o najmu često postoji klauzula koja zabranjuje korišćenje roštilja na drveni ugljen jer bi dim te vrste roštilja mogao da smeta vašim susjedima. Ako dim uđe u sobe vaših komšija, osoba koja roštilja napravila je upravni prekršaj i može po zakonu da bude kažnjena.
Postavljanje tende
Ako želite da postavite tendu na balkon, a morate da bušite spoljni zid ili balkon iznad, trebalo bi da znate da radite konstrukcijsku promjenu. Takvi radovi su zabranjeni osim ako nisu dogovoreni sa stanodavcem.
Sušenje veša
Stanarima načelno nije zabranjeno da na balkonu ili u stanu suše „sitan veš“, odnosno majice, donji veš, čarape i sl. Međutim, kada sušite velike komade veša poput posteljine, trebalo bi da pogledate kućni red – za to mogu postojati posebna pravila.
Pušenje na balkonu
Pušenje na balkonu dopušteno je samo ako ne smeta komšijama. Ako se oni osjećaju ugroženi zbog dima, sudskom presudom pušenje može da se ograniči na određeno vrijeme. Osim toga, u ugovoru o najmu može da se odredi pojedinačna zabrana pušenja na balkonu.
Saksije za cvijeće
Ukoliko želite da ispunite san o maloj zelenoj oazi na balkonu, morate da se pridržavate nekoliko pravila: pobrinite se da su saksije s cvijećem dobro učvršćene i da ne mogu da padnu s balkona, čak ni kad je jak vjetar ili nevrijeme.
Takođe bi trebalo da izbjegavate biljke koje se pretjerano šire: biljke poput puzavice, na primjer, jer mogu da promijene izgled fasade na takav način da je to jednako strukturnoj promjeni, što nije dopušteno. prenose nezavisne