Naime, mnogi su uočili anomaliju na fotografiji na kojoj Kejt i Vilijam sjede u automobilu, kada je on odlazio u Vestminstersku opatiju povodom Dana Komonvelta.
Obožavaoci su na fotografiji koja se proširila društvenim mrežama vidjeli da zid od opeke iza automobila izgleda drugačije, a neki tvrde da se razlikuju i boja i veličina cigli. Mnogi sada smatraju da je i ta fotografija digitalno uređena.
Fotografiju možete pogledati na LINKU.
“Pronašao sam veb stranicu fotografa Džima Beneta. On je napravio tri fotografije Vilijama i Kejt. Pogledajte cigle na trećoj slici. Ne samo da izgledaju drugačije u odnosu na prozore automobila, već i dubina izgleda drugačije” rekao je korisnik društvenih mreža.
Još jedan od komentara je bio:
“Obmana se nastavlja. Ako se Kejt može dotjerati i izaći van, zašto ne postoji snimak umjesto uređene fotografije?”, glasio je još jedan komentar.
I drugi su komentarisali:
“Ova fotografija automobila pokazuje koliko ste lakovjerni jer je i ta fotografija lažna. Voze se preblizu zida od opeke. Na zidu se cigle ne slažu. Još jedan lažnjak” nizali su se komentari.
Foto agencija koja potpisuje fotografije automobila, Goff Photos, negirala je da je slika “uređena”.
“Fotografije su izrezane i posvijetljene, ali ništa drugo nije uređivano” rekli su.
Fotograf koji je snimio te fotografije, Džim Benet, rekao je da on ne mijenja svoje fotografije u Fotošopu te da jedino prilagođava nivou svjetlosti na njima ako je to potrebno.
“Snimci automobila su nepredvidivi i u najboljim uslovima, a s odrazom na staklo može biti zaista teško” objasnio je.
Spisateljica i urednica “The Court Jewellera” je na Twitteru objasnila razliku u zidu od cigli.
“Oni koji su zabrinuti zbog uzoraka cigle na zidu u pozadini, možda bi mogli konsultovati Google karte, napisala je.
Kraljevska obožavateljka Meredit Konstant je na svom TikTok profilu objavila isječak u kojem je objasnila kako ona vidi ovu misteriju.
“Jedna od stvari koje su ljudi na ovoj fotografiji primijetili je da cigla gore nije ista kao cigla ovdje dole, veličina je drugačija. Ne krivim ljude što su se počeli pitati je li fotografija lažna. Mislim da je to zato što je slika tako usko izrezana, nismo mogli vidjeti da se radi o zidu od opeke, a iza toga je zgrada od opeke, što stvara svojevrsnu optičku iluziju. Razlika u boji cigle je drugačija jer se snima kroz prozor automobila. To se moglo riješiti objavljivanjem cijele slike prije nego što je izrezana – napisala je Meredit, a prenose “24Sata”.