Neto gubitak trebao bi u četvrtom kvartalu iznositi 5,46 dolara po dionici, što odgovara iznosu od približno četiri milijarde dolara, a odražava troškove u odjelu komercijalnih zrakoplova i u odjelu za obranu, svemir i sigurnost te smanjene isporuke aviona i uticaj štrajka više od 33 tisuća radnika, stoji u jučer objavljenom izvještaju.
U prvih devet prošlogodišnjih mjeseci Boeingovi su gubici dosegnuli gotovo osam milijardi dolara, što znači da su prošlu godinu zaključili u minusu od gotovo 12 milijardi dolara, kao i u 2020., prema podacima na internetskoj stranici. Boeing niže gubitke od 2019. godine kada su njegovi zrakoplovi tipa 737 MAX povučeni iz prometa širom svijeta zbog dvije teške nesreće u kojima je poginulo ukupno 346 ljudi.
Konačni rezultati bit će objavljeni idućeg tjedna
Aviokompanija preliminarno procjenjuje da joj je prihod u četvrtom prošlogodišnjem tromjesečju iznosio 15,2 milijarde dolara, što bi predstavljalo 31-postotni pad u odnosu na isto razdoblje 2023. godine. U odjelu komercijalnih zrakoplova prihod je otprilike prepolovljen i iznosio je 4,8 milijardi dolara. Prihod odjela za obranu, svemir i sigurnost trebao bi iznositi 5,4 milijarde dolara, pokazuju preliminarni izračuni te biti manji otprilike za 20 posto nego u prethodnoj godini.
Uprava navodi da su troškovi u programima 777X i 767 u odjelu komercijalnih zrakoplova, prema preliminarnim procjenama, iznosili oko 1,1 milijardu dolara, a u odjelu za obranu, svemir i sigurnost 1,7 milijardi dolara. Konačni poslovni rezultati u četvrtom tromjesečju i cijeloj 2024. bit će objavljeni iduću sedmicu, prenosi Hina.