Lekar veruje da je gljivična infekcija žene pokrenuta invazijom “loših” bakterija. Loše bakterije smanjuju broj “dobrih” u spoljašnjem uhu osobe.
Dobre bakterije pomažu u borbi protiv gljivica, sa kojima ljudi svakodnevno dolaze u kontakt i obično ne uzrokuju problem. David Bovdler – specijalista za uši, nos i grlo iz londonske bolnice Bridž – ranije je za britanske medije rekao da je rast “gljiva” u ušnom kanalu “klasična infekcija uha, koja samo priguši sluh”.Gljivična infekcija često se javlja kada lekari pokušavaju da leče bakterijsku infekciju oralnim lekovima, a ne kapima za uši, rekao je doktor Bovdler. Oralni lekovi ne dovode lek u uho jednako efikasno kao kapi. Bakterijska infekcija se, prema tome, ne leči, što može da dozvoli da se okupi sekundarna gljivična infekcija. Direktne kapi i mikrosukcija, mali vakuum za uklanjanje otpadaka iz ušnog kanala, obično uklanjaju infekcije uha, dodao je doktor Bovlder,piše Kurir
Gljivične infekcije uha, medicinski poznate kao otomikoza, variraju u težini. Simptomi mogu da uključuju slab sluh, kao i pražnjenje, crvenilo ili bol. Do infekcije može doći ako neko nema dovoljno ušnog voska, što je način na koji telo štiti ušni kanal. One su češće u vlažnim ili tropskim zemljama zbog toga što gljive brže rastu u toplim uslovima.