Zdravlje

ODBILA SAM HEMOTERAPIJU I USPJEŠNO IZLIJEČILA RAK DEBELOG CRIJEVA: Doktori nisu mogli da vjeruju, OVA BILJKA mi je SPASILA ŽIVOT Share

Ivelisse Page je žena sa svojih 37 godina i oboljela je od raka debelog crijeva, bila je u lošem stanju i ništa joj nije pomagalo.

Debelo crijevo - Faktor.ba

Odbila je hemoterapiju i okrenula se prirodnom liječenju. Promijenila je način ishrane, jela zdravu hranu, vitamine, minerale, nije unosila šećere,prenosi Novi.

Pila je prirodne sokove, a biljka koja joj je mnogo pomogla je imela.
Imela ima veliku moć jer ubija ćelije raka. Rak je nestao i to u zadnjim fazama bolesti.

Bijela imela, lat. Viscum album, biljka je koju spominju brojne nordijske i keltske legende i kojoj su stari europski narodi pripisivali božanska svojstva – muškost, plodnost i romancu.
Od davnina je služila za liječenje u mnogim narodima pa je Galima i Keltima bila znana kao lijek za sve.

Jako su je cijenili i mnogi poznati liječnici i iscjelitelji, a među njima Hipokrat, Rudolph Steiner i Sebastian Kneipp.

Mnogi je danas smatraju beskorisnom i otrovnom, no ona je vrijedan lijek za brojne bolesti, uključujući i najzloćudnije.

S mnoštvom ljekovitih svojstava nalazi odgovor na skoro svaku bolest koja pogađa ljudski rod pa ju je narod uvrstio u mnoge čajne mješavine.

Aktivni sastojci imele su lektini, polipeptidi, flavonoidi, viskotoksini, lignini i alkaloidi.

Poznati doktor tvrdi da ovi hormoni uzrokuju debljanje i kaže da se to može spriječiti, EVO I KAKO

Ljekovita svojstva imele

U narodnoj medicini imela je poznata kao sredstvo za smirenje živaca, ublažavanje grčeva i poboljšanje sna.

Europski travari smatraju je specifičnim lijekom za Sydenhamovu horeju, epilepsiju i druge živčane poremećaje koji izazivaju grčeve.

Pogodna je i kao tretman za mnoge druge tegobe koje proizlaze iz oslabljena živčanog sustava. Smatra se da izgrađuje, hrani i jača središnji živčani sustav.

Imela podupire ženski reproduktivni sustav, pomaže kod neplodnosti, regulira menstruaciju, uklanja menstrualne bolove i simptome menopauze.

Ublažava sve vrste unutarnjih krvarenja i djeluje protiv bolova.

Uz glog se smatra najboljim prirodnim sredstvom za srčane i krvožilne tegobe.

Imela sadrži sastojke koji normaliziraju krvni tlak. Sprečava ovapnjenje žila i oštećenje srca uvjetovano starošću. Regulira rad srca i smiruje tahikardiju.

Imela snažno potiče izmjenu tvari, pojačava rad žlijezda probavnog sustava i sprečava zatvor.

Ova biljka također normalizira nepotpuno izlučivanje žuči i pomaže kod dijabetesa.

Studije sugeriraju da imela može poboljšati libido i pomoći kod erektilne disfunkcije.

Pomoć kod karcinoma
Imela se široko koristi u liječenju raka. Brojne studije pokazuju da viskotoksini iz imele rastvaraju staničnu membranu tumorske stanice i tako je razaraju.

Lektini koje sadrži ova biljka djeluju citostatski – zaustavljaju daljnji rast tumorskih stanica.

Osim toga, potvrđeno je da imela jača imunološki sustav, olakšava bolove i smanjuje nuspojave kemoterapije čak do 80%. Zbog toga ovu biljku itekako možemo preporučiti kao pomoć u liječenju karcinoma.

Učinci imele u liječenju tumora:
imunološka stimulacija – opće jačanje obrambenih mehanizama organizma
hipertermija – uništavanje stanica raka povišenom temperaturom
poboljšanje općeg stanja i radne sposobnosti
poboljšanje apetita i sna
ublažavanje bolova kod tumora
bolja podnošljivost kemoterapije
Imela je pokazala najbolje djelovanje kod karcinoma grla, jajnika, rodnice, dojke, crijeva, želuca, bronhija i mjehura.

Onkološki preparati imele poznati su pod nazivima Iscador i Helixor. Iscador je lijek napravljen po principima antropozofske medicine, čiji je tvorac Rudolph Steiner.

Iscador se koristi isključivo u obliku injekcija koje daje kvalificirani liječnik. Injekcija se daje što bliže mjestu gdje se nalazi tumor, a ponekad i direktno u tumor.

U Njemačkoj je imela zvanično prihvaćena za liječenje artritisa i zloćudnih tumora.

Ekstrakti imele mogli bi biti od koristi i za pacijente oboljele od AIDS-a zbog podupiranja imuniteta te sprečavanja sekundarnih bolesti koje nastaju kao posljedica ove bolesti.

Načini uporabe

Bijelu imelu prepoznat ćete po prozirnim bijelim bobicama.

Listovi ili manje grančice imele s listovima skupljaju se od listopada do sredine prosinca ili u proljeće, od ožujka do travnja.

Bobice koje se upotrebljavaju u pučkoj medicini skupljaju se od studenoga do veljače. Bobice imele koriste se samo za vanjsku primjenu. Ne smiju se uzimati oralno, jer su otrovne.

Imela se može koristiti u obliku čaja, praha, tinkture, masti od bobica, čajnih obloga te tople kupelji od listova i bobica.

Čaj
Vrhom punu žličicu listova i grančica prelijte s dva dcl vode i ostavite preko noći. Ujutro malo zagrijte i procijedite.

Prah imele

Suhe listove imele sameljite ili istucite u prah. Pohranite u hermetički zatvorenu ambalažu.

Vodeni ekstrakt

Pomiješajte jednu žličicu praha imele s dva dcl vode. Ostavite u vodi četiri sata, a zatim procijedite. Pijte jedan decilitar ekstrakta ujutro i jedan navečer.

Tinktura

Usitnite 200 g listova imele, prelijte s litrom rakije i nakon tri tjedna procijedite. Uzimajte po jednu žličicu tinkture s dva dcl tekućine dva ili tri puta na dan.

Mast

Svježe bijele bobice imele izmiješajte s pčelinjim voskom. Koristite samo za vanjsku primjenu.

Čaj i druge pripravke od imele možete kupiti u biljnim ljekarnama ili kod lokalnih travara.

Napomena

Bobice imele ne smijete uzimati na usta, jer su otrovne. Prevelike doze mogu izazvati povraćanje. Preparate od imele ne smiju koristiti trudnice i dojilje. Ne smiju se primjenjivati zajedno s lijekovima za srce.

U liječenju ne smijete koristiti imelu s hrasta, jer je otrovna. Prepoznatljiva je po žutim bobicama.


Facebook komentari

Izneseni komentari su privatna mišljenja autora i ne odražavaju stavove redakcije portala Haber.ba. Molimo autore komentara da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Haber.ba zadržava pravo da obriše komentar bez prethodne najave i objašnjenja - Više o Uslovima korištenja...
Na vrh