Naime, najnovija fora je da se ispod slike nekog polu poznatog opskrunog lika izmisli srceparajuća priča i napiše “zašto mediji ne pišu o tome”. Pa evo, da razjasnimo i da se malo nasmijete.
Dok se oni koji koriste društvene mreže, veoma dobro zabavljaju u komentarima ispod ovakvih objava, oni koji slabo koriste društvene mreže ili ne prepoznaju likove sa slika, često se upecaju, te zaista povjeruju u viđeno. Upravo to je snašlo Zoricu Brunclik, koja je na svom Instagram nalogu podijelila post u kojem se apelovalo na medije da pišu o “mladoj Romkinji, Mii Jovanović”.
није ми добро pic.twitter.com/sCOuzSjeFd
— наташа 🇷🇸 (@yanaatasa) February 16, 2021
“Mia Jovanović iz romskog naselja u Kragujevcu, osvojila je prvo mjesto na eropskom prvenstvu. Zašto nije jedna televizija to nije objavila”, pisalo je ispod slike Mije, ali ne Jovanović nego Kalife.
Podsjećanja radi, Mia Kalifa je Libanka, koja je svjetsku slavu stekla u svetu filmografije za odrasle, gdje je provela samo nekoliko mjeseci, nakon čega se povukla.
Naravno, to naša popularna pjevačica nije znala te je nasjela kako na propratni tekst, tako i na fotografiju Kalife, vjerovatno iz najbolje namjere.
Zoka zna samo za Kemiša 😂😂😂😂
— Илија (Војинов) Буха (@velickotrpic) February 16, 2021
Kada je objavila apel na svom oficijalnom Instagram nalogu, na Tviteru je nastala prava žurka, te su korisnici uz nevjericu, komentarisali kako Zorule zna samo za Kemiša, te i kako ona vjerovatno nije upoznata sa opusom dijelanja Kalife iz prošlosti.
Ovakve stvari nisu rijetkost, te su na šalu tviteraša nasjedali i drugi, jer, iako živimo u digitalnom dobu, ne gledaju svi profesionalne filmove za odrasle, te je tako u nekoliko navrata Srbin postajao i Džoni Sins, jedan od najzvučnijih i najpoznatijih muških glumaca u svijetu kinematografije za odrasle.
Za razliku od Kalife koju povezuju sa uspesima u gimnaziji i brigom o bolesnoj porodici, njega uglavnom predstavljaju kao posvećenog doktora, dobrog studenta ili samohranog oca koji požrtvovano vodi računa o svojoj djeci. Sve te tvrdnje su lažne i dio su takozvanih internet trolova.
Upravo zbog te rječitosti i trke ko će da napiše tužniju, a samim tim, i viralniju priču, osobe koje ne provode dosta vremena na društvenim mrežama, često povjeruju u ovakve objave, te postanu žrtva “savršene” obmane. Baš poput Zorice Brunclik.