Hat-trick sjajnog Edina Džeke protiv Lugana!

Turski Fenerbahče pobijedio je rezultatom 4:3 na gostovanju kod švicarskog Lugana u drugom kolu kvalifikacija za UEFA-inu Ligu prvaka.

Uvjerljivo najbolji pojedinac ekipe Josea Mourinha bio je Edin Džeko, 38-godišnji bosanski napadač je u prvoj ovosezonskoj utakmici zabio hat-trick.

Nije najbolje krenulo za goste iz Istanbula. Lugano je poveo već nakon četiri minute igre golom El Wafija.

U 45. minuti stvari na početak vratio je kapiten BiH Edin Džeko pogotkom sa bijele tačke.Na samom početku drugog poluvremena novi gol Džeke. Ovaj put je pogodio na asistenciju Tadića.Lugano se uspio vratiti u meč u 64. minuti preko Bislimija,pišu Vijesti

Ali, u 67. minuti Edin Džeko postiže i treći gol. Nakon asistencije Szymańskija, kapiten reprezentacije BiH je sjajno pogodio za vodstvo Fenera.