Porodica i prijatelji Nizame Hećimović rastrzani su između tuge zbog gubitka drage osobe i kivnosti jer je do takvog ishoda došlo, s obzirom na to da je sud, četiri dana prije ubistva, odbio da Sulejmanoviću odredi zabranu prilaska, pogrešno procijenivši da nema opasnosti za žrtvu. prenosi novi
Kako je prethodno rekla Nizamina tetka Zijada Vuković Pamuković, Nizama se kod nje krila sedam dana, a osmi dan je neko izdao lokaciju.
Članovi njene šre porodice na društvene mreže su postavili crne slike, ali i odlučili da progovore o svemu što se desilo.
“Nije moju Nizamu ubio samo Nermin. Nije to uradio samo metkom. Ubio je on život u njoj i ranije. Ubili su je zajedno i njegovi ljudi iz institucija. Sutkinja Lejla Numanović koja je odbila prijedlog o zabrani prilaska. Doušnici iz MUP Gradačac koji su mu rekli s kog je broja prijavljeno nasilje u porodici”, napisala je Nizamina sestra na društvenim mrežama.
Još na dan ubistva novinarima Telegrafa je na licu mesta, u Gradačcu, od strane mještana saopšteno da je Sulejmanovićev prijatelj iz policije otkrio napadaču da je Nizama prijavila porodično nasilje, kao i gdje se nalazi, ali ti navodi nisu zvanično potvrđeni.
Podsjetimo, Sulejmanović je vanbračnu partnerku, sa kojom ima dijete, pronašao, pretukao, a potom i ubio, sve prenoseći uživo na društvenim mrežama. Potom je ciljano krenuo na druge žrtve. Nasred ulice ubio je oca i sina Džengiza i Denisa Ondera, a ranio Harisu Onder. Kako je saopštila policija, oni nisu bili slučajne mete, već je Sulejmanović u prošlosti bio u određenom odnosu sa njihovom kćerkom, odnosno sestrom, i bili su i u sudskom sporu.
Sulejmanović je ranio i policajca Huseina Kotorića i to ispred policijske stanice u Gradačcu, kao i građanina Nedima Pamukovića.
U gradu bi potencijalno bilo još žrtava, ali je tako nešto spriječio Hasan Jašarević (77), prodavac u radnji “Ribo Lovac”, od kojeg je Sulejmanović, uz prijetnju pištoljem, tražio municiju, ali mu je on dao ćorke.