Dokaz tome je i činjenica da SNSD nije predložio imena zastupnika za formiranje parlamentarnih komisija, bez čijeg postojanja Predstavnički dom Parlamenta BiH ne može raditi. Sve parlamentarne stranke izuzev SNSD-a brzo su nakon konstituirajuće sjednice dostavile svoje prijedloge za članove. No SNSD otvoreno je kazao ne dostavljajući imena svojih članova za učešće u ovim komisijama. Ovim je blokiran rad Parlamenta BiH, jedino se sjednice mogu održavati ukoliko je neki zakon upućen po hitnoj proceduri, jer tada komisije i ne zasjedaju.
Predstavnički dom PSBiH, uprkos tome što je konstituisan 6. decembra 2018. godine, dakle još uvijek nije oformio stalna radna tijela, odnosno parlamentarne komisije.
Riječ je o Ustavnopravnoj komisiji, Komisiji za vanjske poslove, Komisiji za vanjsku trgovinu i carine, Komisiji za finansije i budžet, Komisiji za saobraćaj i komunikacije i Komisiji za ostvarivanje ravnopravnosti spolova.
Zastupnički dom PSBiH uspio je na decembarskoj sjednici izabrati samo Komisiju za pripremu izbora Vijeća ministara BiH koja do danas nije uspjela čak ni imenovati predsjedavajućeg i njegove zamjenike.
Naime, u ovoj komisiji većinu imaju opozicione političke stranke koje nisu dale saglasnost da se Halid Genjac (SDA), Predrag Kožul (HDZ) i Staša Košarac (SNSD) imenuju u rukovodstvo komisije. Od 28. decembra 2018. godine, kada je pokušano održavanje konstituirajuće sjednice Komisije za pripremu izbora Vijeća ministara BiH, do danas, državni zastupnici nisu pokušali održati sjednicu Komisije za pripremu izbora Vijeća ministara BiH.
Što se tiče ostalih komisija, Krišto je ranije, 17. januara 2019. godine, zakazala drugu sjednicu Zastupničkog doma PSBiH, koja je u konačnici odgođena na zahtjev zastupnika iz reda SNSD-a. Na toj sjednici državni parlamentarci trebali su izabrati nove sazive stalnih komisija Zastupničkog doma PSBiH.
Pored stalnih komisija Zastupničkog doma PSBiH, u Parlamentarnoj skupštini BiH postoje i zajednička radna tijela koja čine zastupnici i delegati iz Zastupničkog doma PSBiH i Doma naroda PSBiH.
Riječ je o šest komisija koje sada mogu biti konstituisane, jer se imenovao novi saziv Doma naroda Parlamentarne skupštine BiH. U Klubove stranaka i naroda još nije došao ni poziv da dostave svoje prijedloge za članstvo u Zajedničku komisiju za nadzor nad Obavještajno-sigurnosnom agencijom (OSA), Zajedničku komisiju za odbranu i sigurnost, Zajedničku komisiju za ekonomske reforme i razvoj, Zajedničku komisiju za evropske integracije, Zajedničku komisiju za administrativne poslove i Zajedničku komisiju za ljudska prava, prenosi “NAP“.