Svijet

Mask podržao ideju da SAD izađe iz NATO-a i UN-a

Tramp je nekoliko puta naglašavao kako evropski saveznici ne čini dovoljno za odbranu te da moraju povećati izdvajanja u tom pogledu

Ilon Mask (Elon Musk) popularni milijarder i saradnik predsjednika SAD Donalda Trampa (Trumpa) na društvenoj mreži X govorio je i o temi izlaska Sjedinjenih Američkih Država iz NATO pakta kao i Ujedinjenih nacija.

Mask je na X-u odgovorio na komentar korisnika Gantera Iglmena (Gunthera Eaglemana) koji je napisao kako je krajnje vrijeme da SAD napuste NATO i Ujedinjene nacije.

Mask je na ovo odgovorio kratko te je napisao kako se slaže.

Ideja o izlasku Sjedinjenih Američkih Država iz međunarodnih organizacija kao što su ove nije nova. U prvom mandatu, kao i u ovom, Donald Trump konstantno preispituje ulogu Sjedinjenih Američkih Država, a to se naročito odnosi na učešće ove zemlje u radu NATO-a.

Tramp je nekoliko puta naglašavao kako evropski saveznici ne čini dovoljno za odbranu te da moraju povećati izdvajanja u tom pogledu,piše Avaz

S druge strane, Ujedinjene nacije također su na meti nove američke administracije, a Tramp je do sada naredio povlačenje iz nekoliko organizacija, uključujući i Vijeće za ljudska prava (UNHRC)


Facebook komentari

Izneseni komentari su privatna mišljenja autora i ne odražavaju stavove redakcije portala Haber.ba. Molimo autore komentara da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Haber.ba zadržava pravo da obriše komentar bez prethodne najave i objašnjenja - Više o Uslovima korištenja...
✖
Na vrh