Kao rezultat zemljotresa koji je izazvao razaranja u 10 turskih gradova, uništena je i rezidencija od 250 stanova u Hatayu.
Zgradu je izgradio ‘Antis Yapı’ na bulevaru Inonu 2012. godine. Navedeno je da je projekat Renaissance Residence od 12 spratova izgrađen na ‘temelju splava’ u skladu sa propisima o zemljotresima.
Kako pišu mediji u Turskoj, kompanija, koja je izgradila stanove 1+1, 2+1, 3+1 i 4+1 u različitim veličinama od 44 kvadrata do 174 kvadrata, do sada je izgradila više od hiljadu rezidencija. Turski mediji pišu da su osnivači kompanije ‘Antis Yapı’, arhitekta Mehmet Yasar Coškun i građevinski inženjer Huseyin Yalcın Coškun.
‘Antis Yapı’ pruža konsultantske usluge o privremenom boravku i državljanstvu pored građevinskih aktivnosti u Crnoj Gori.
Nezvanično saznajemo da je kompanija nastavlja svoje poslovanje u Crnoj Gori, tačnije u Budvi, pod imenom „Antis Montenegro“.
Mehmet Yaşar Coškun, izvođač radova na rezidenciji Rönesans, koja je uništena u zemljotresu u Hatayu, priveden je na aerodromu u Istanbulu dok je pokušavao da ode u inostranstvo, javlja turski NTV.
Glavno javno tužilaštvo Gaziosmanpase pokrenulo je istragu nakon prijave da je Mehmet Yasar Coškun, izvođač radova na rezidenciji Rönesans, koja je uništena u potresu u Hatayu, došao na aerodrom u Istanbulu sa manjom količinom novca kako bi otišao u inostranstvo. Osumnjičeni Coškun je zadržan na aerodromu u Istanbulu od strane policijskih timova po nalogu Glavnog tužilaštva. Osumnjičeni Coškun, koji je priveden dok se spremao da pobjegne u Crnu Goru i oduzet nešto novca, odveden je u Policijsku upravu na aerodromu Istanbul. Postupak protiv osumnjičenog se nastavlja – piše NTV.
Prema nezvaničnim informacijama, drugi brat se nalazi u Crnoj Gori.
U zgradi koja je srušena do temelja živjelo je blizu 1.000 ljudi.
Tako se završila jedna priča o ‘kvadratu iz raja’ što im je bila i parola za privlačenje kupaca – poručuju uznemireni građani na društvenim mrežama.
Apeliraju na nadležne institucije da pod hitno preispitaju sve građevinske objekte u Crnoj Gori, pogotovo na primorju, da bi se spriječili gubici ljudskih života.
Objekat poput ovog u Budvi ne bi smio da bude useljavan jer vidite kako je objekat od istog investitora srušen do temelja usljed zemljotresa – jedan je od komentara. prenosi hayat