Međutim, dugotrajnom upotrebom desi se da usisivač sve slabije radi.
Srećom, rješenje ove situacije je i više nego jednostavno.
Evo šta bi trebalo da uradite da ponovo radi kao nov.
Prvo, otvorite dio usisivača u kom se nalazi kesa za prašinu.
Obratite pažnju na gumu na poklopcu. Ova guma bi, kada se poklopac zatvori, trebalo da ostvari kontakt sa gumom na kesi za prašinu i da hermetički dihtuje.
U ovom slučaju na gumi su se stvorile naslage prašine koje su na nekim mjestima debele i do jednog milimetra.
Zbog toga dvije gume ne prijanjaju jedna na drugu i motor umjesto da vuče vazduh kroz crijevo usisivača, vazduh uvlači između ove dvije gume što značajno smanjuje snagu čišćenja.
Slično se može desiti i na gumenom dijelu kese za prašinu. Rješenje je, pretpostavljate, jednostavno. Vlažnom krpom odstranite tvrde naslage sa gume. Isto uradite i na kesi za prašinu.
Nakon toga potrebno je i očistiti filtere koji se poslije duže upotrebe usisivača znatno zaprljaju. Izvadite ‘usisni’ filter iz ležišta. Isto uradite i sa filterom koji prečišćava vazduh koji izlazi iz usisivača.
Oba filtera prvo dobro istresite, a zatim operite vodom i deterdžentom (možete i staviti nove u koliko ih imate). Nakon sušenja vratite filtere na mjesto.
Kada budete uključili usisivač vidjećete da on ponovo radi kao nov – efikasno usisava i ne pregrijava se.
Ukoliko i dalje ne radi, pozovite majstora da ga provjeri ili je jednostavno vrijeme za kupovinu novog! prenose nezavisne