Međutim, što ako je rešetka roštilja hrđava? Iako ih većina ima neku vrstu završne obrade koja sprečava hrđanje metala, ona se s vremenom istroši, a čak i rešetke od nehrđajućeg čelika mogu zahrđati.
Pitate li se zašto roštilj hrđa? To se obično događa kad se na metalu nakupi kondenzacija, najčešće noću kada su temperature niže. Čvrsto prianjajući poklopci mogu pomoći u smanjenju stvaranja hrđe, ali ako se ne održavaju pravilno, na kraju će rešetke zahrđati. I šta tad?
Slijedi čišćenje. S roštilja od lijevanog željeza kažu da je najlakše ukloniti hrđu, dok roštilji od nehrđajućeg čelika traže više truda. Ovisno o materijalu, trebat će vam i četka, piše D&D.
Za rešetke od nehrđajućeg čelika ili keramike preporučuje se mekana, dok je za roštilje od lijevanog željeza potrebna žičana četka, prenosi Radiosarajevo.
No, možete probati i s aluminijskom folijom. I ne, ne morate juriti u trgovinu po neki od komercijalih proizvoda, zavirite u špajzu. Ako imate sodu bikarbonu, bijelo sirće ili limunov sok, onda imate sve što vam treba.